Skip to main content

Czy porcja ryżu brązowego po treningu to dobry pomysł? Ryż brązowy za sprawą swoich wartości odżywczych polecany jest nie tylko w codziennej diecie każdego człowieka, ale także tych, którzy wykonują regularne ćwiczenia – w dzisiejszym wpisie dowiecie się dlaczego.

Ryż dla aktywnych

Brązowy ryż to głównie źródło węglowodanów i choć zazwyczaj to właśnie je winimy za powodowanie otyłości w tym przypaPorcja ryżu brązowego po treningu dku największą rolę odgrywa towarzystwo, w jakim się znajdują. A mówimy tutaj o niezwykle cennym błonniku. Jak każdy inny składnik, tak i węglowodany są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania. Osoby, które regularnie trenują potrzebują ich nawet więcej, gdyż regenerują mięśnie po wysiłku i pomagają budować ich masę.

Po treningu

Spożycie porcji brązowego ryżu po treningu to doskonały sposób na dostarczenie węglowodanów. Szczególnie wskazany jest osobom, które pracują nad budową masy mięśniowej. Oprócz węglowodanów ryż dostarcza organizmowi cennego błonnika i wielu wartości odżywczych. Po intensywnym treningu wzrasta zapotrzebowanie na powyższe składniki, których zadaniem jest naprawienie uszkodzonych włókien mięśniowych, a następnie ich rozbudowanie. Warto jednak pamiętać, że ryz brązowy powinien być podany w zestawie z białkiem, czyli kurczakiem lub rybą morską.