Skip to main content

Ryż brązowy a dieta to wątek, który często pojawia się w trakcie zmiany nawyków żywieniowych. Zbilansowana i prawidłowa dieta powinna być bogata w składniki dostarczające do organizmu niezbędne wartości odżywcze, potrzebne do właściwego funkcjonowania organizmu i wspomagające poszczególne układy. Dlaczego ryż brązowy powinien znaleźć się w codziennej diecie?

 

Ryż brązowy a dietaDar z natury

Ostatnio dużo mówi się o tym, że to węglowodany są przyczyną tycia. Rzeczywiście cukry proste, takie jak: sacharoza, fruktoza czy glukoza sprawiają, że skład ciała się pogarsza i zwiększa masę. Jednak sam fakt włączenia węglowodanów do diety, nawet redukcyjnej nie przynosi negatywnych skutków. Najważniejsze bowiem jest źródło pochodzenia i poziom przetworzenia danego produktu. W przypadku ryżu brązowego mamy nie tylko do czynienia z czystą postacią węglowodanów, ale także wieloma innymi składnikami pozytywnie wpływającymi na organizm. 100 gram ryżu dostarcza 72g węglowodanów oraz 3,1 g błonnika. Zawartość białka sprawia natomiast, że ryż brązowy dobrze wpływa na przemianę materii, a do tego trawi się dłużej, zapewniają uczucie sytości. Ma również szerokie zastosowanie kulinarne. Możemy śmiało łączyć go z mięsem z kurczaka, rybami, warzywami, a także jogurtem czy mlekiem.

Ryż brązowy dzięki zawartości pełnowartościowych węglowodanów, a także szeregu wartości odżywczych jest idealnym produktem dla wszystkich osób ceniących sobie zdrowy tryb życia oraz szczupłą sylwetkę.