Skip to main content

O nas

Spółka Sawex Sp. z o.o. została utworzona w 1989r. Jej głowny zakres stanowi handel szeroką gamą produktów spożywczych oraz chemicznych zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Nazwa SAWEX pochodzi od nazwiska jej założycieli - Sawiccy (SAW) i słowa export (EX).

Zdrowe i świadome odżywanie z dnia na dzień cieszy się co raz większą popularnością.

W zgodzie z tą tendencją powstał blog zdrowaporcja.pl, dzięki któremu pragniemy przybliżyć odbiorcom wszystko to, co zgodne z zasadami zdrowego żywienia. Naszą misję stanowi bowiem propagowanie bogactwa dobroczynnych efektów, jakie niesie za sobą wprowadzenie kaszy, ryżu, płatków czy strączków do codziennego menu. Zarówno Ci, którzy już od dawna doceniają zalety tych produktów, jak i Ci, którzy dopiero rozpoczynają z nimi swoją kulinarną przygodę, znajdą na łamach bloga różnorodne ciekawostki pomagające w pełni odkryć ich dobroczynne właściwości. Na bieżąco przybliżamy czytelnikom wiedzę z zakresu m.in. odpowiedniego przyrządzania ryżów, strączków i kasz, oceny ich jakości, prawidłowego przechowywania czy też zawartych w nich składników odżywczych.

Kasze, ryże, płatki i strączki stanowią jedne z najbardziej wartościowych komponentów naszej diety, dlatego gorąco zapraszamy do stałego poszerzania informacji ich temat. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu blogowi zdrowe potrawy będą jeszcze częściej gościć na Państwa talerzach!